به گروه اینترنتی جذاب و پر از اطلاعات و کتابهای جالب کتابهای رایگان فارسی خوش آمدید. از آرشیو ما در پایین صفحه نیز دیدن کنید

۱۳۹۲ فروردین ۱۰, شنبه

{خبرنامه کتابهای رایگان پارسی} Fwd: نویسنده ایرانی‌تبار نامزد نوبل شدآندره بیتوفˈ نویسنده نامدار روس به نمایندگی از انجمن قلم روسیه در نامه ای به کمیته داوران جایزه نوبل ادبیات،ˈفاضل اسکندرˈ نویسنده ایرانی تبار روس را به عنوان فردی شایسته دریافت نوبل ادبیات معرفی و خواستار قرارگرفتن نام وی در فهرست اعطای نوبل ادبیات شد.

فاضل اسکندرˈ سال گذشته نیز توسط اتحادیه نویسندگان مسکو و به نمایندگی از نویسندگان روس برای دریافت این جایزه معتبر به آکادمی نوبل در سوئد معرفی شده بود.

آفتاب: جام: انجمن قلم روسیه، ˈفاضل اسکندرˈ نویسنده ایرانی ‌تبار این کشور را نامزد دریافت جایزه نوبل ادبی سال ۲۰۱۲ معرفی کرد. ˈآندره بیتوفˈ نویسنده نامدار روس به نمایندگی از انجمن قلم روسیه در نامه ای به کمیته داوران جایزه نوبل ادبیات،ˈفاضل اسکندرˈ نویسنده ایرانی تبار روس را به عنوان فردی شایسته دریافت نوبل ادبیات معرفی و خواستار قرارگرفتن نام وی در فهرست اعطای نوبل ادبیات شد. بیتوف که خود نویسنده ای تواناست و به عنوان بنیانگذار پست مدرنیسم در ادبیات روسیه شناخته می شود، در نامه خود فاضل اسکندر را بزرگترین نویسنده حال حاضر روسیه خوانده و رمان معروف وی به نام ˈسندرو از چگمˈ را بزرگترین رمان ادبیات قرن بیست روسیه دانسته است. ˈفاضل اسکندرˈ سال گذشته نیز توسط اتحادیه نویسندگان مسکو و به نمایندگی از نویسندگان روس برای دریافت این جایزه معتبر به آکادمی نوبل در سوئد معرفی شده بود. این نویسنده ایرانی‌تبار روسیه از معروف‌ترین فعالان عرصه طنز در این کشور است و چندی پیش جایزه معتبر ادبی روسیه به نام ˈیاسنایا پالیانا ˈ را از آن خود کرد. ˈفاضل اسکندرˈ روز ششم ماه مارس سال ۱۹۲۹ در خانواده ای ایرانی تبار در سوخومی مرکز منطقه آبخازیا در شوروی سابق به دنیا آمد. او پس از سپری کردن دوران دبستان و دبیرستان در آبخازی به انستیتوی کتابداری مسکو رفت اما در سال ۱۹۵۱ پس از تغییر رشته تحصیلات خود را در انستیتوی ادبیات ماکسیم گورکی به پایان رساند. اسکندر تا سال ۱۹۵۶ به حرفه روزنامه نگاری مشغول بود و از آن پس کار نویسندگی را آغاز کرد و نخستین کتابش به نام ˈکوره راه های کوهستانیˈ در سال ۱۹۵۷ در سوخومی به چاپ رسید. ˈسندرو از چگمˈ، ˈماجراهای چیکاˈ، ˈایستگاه انسانˈ، ˈخروسˈ، ˈسیزدهمین کار بزرگ هرکولˈ ، ˈداستان دریاˈ و ˈپدربزرگˈ از دیگر آثار این نویسنده ایرانی تبار پرآوازه روسیه است.--
اين نامه به دنبال عضو يت شمادرگروه كتابهاي رايگان فارسي ارسال شده است.
وبلاگ ما:
http://persianbooks2.blogspot.ae
آدرس ارسال نامه:
persianebooks@googlegroups.com
برای قطع اشتراك :
persianebooks+unsubscribe@googlegroups.com
 
مطالب وكتابهاي مروج خشونت وتجزیه طلبی و تروریسم ،ضد دولتي وضدديني و کتب قابل خرید دربازاررسمی ایران و کتب چاپ خارج(مشمول کپی رایت) براي اين گروه ارسال نخواهد شد.
لطفا موقع ارسال نامه به گروه حتما این موارد را درنظر بگیرید و لطفا موضوع نامه را نيزبه طور كامل ذكر كنيد
و از نوشتن به رسم الخط فینگلیش پرهیز کنید.
http://groups.google.com/group/persianebooks?hl=en
 
برای کمک به ارتقاء فرهنگ کتابخوانی، نامه های گروه را براي دوستان كتابخوان خود بفرستیدواز آنها بخواهید که در گروه عضو شوند.
خبر خوان وبلاگ:
http://feeds.feedburner.com/ketabxaneh
آدرس گزیده مطالب جالب ديگر تارنماها:
http://persianbooks-harfha.blogspot.com
برای یافتن شرایط عمومی وپرسش و پاسخ ها از این آدرس استفاده کنید:
http://book-faqs.blogspot.com
---
شما به این دلیل این پیام را دریافت کرده‌اید که در گروه Google Groups "کتاب های رایگان پارسی" مشترک شده‌اید.
برای لغو اشتراک در این گروه و قطع دریافت ایمیل از آن، ایمیلی به persianebooks و unsubscribe@googlegroups.com ارسال کنید.
جهت پست کردن مطلب به این گروه، ایمیلی به persianebooks@googlegroups.com ارسال کنید.
از این گروه در http://groups.google.com/group/persianebooks?hl=fa دیدن کنید.
برای گزینه‌های بیشتر، از https://groups.google.com/groups/opt_out دیدن کنید.
 
 

هیچ نظری موجود نیست:

بايگانی وبلاگ