به گروه اینترنتی جذاب و پر از اطلاعات و کتابهای جالب کتابهای رایگان فارسی خوش آمدید. از آرشیو ما در پایین صفحه نیز دیدن کنید

۱۳۹۴ آذر ۲۱, شنبه

{خبرنامه کتاب های رایگان پارسی} آوازخوانِ رقصِ برده‌گان (گزیده ای از سخنرانی ها و مقالات میر جعفر پیشه وری) - الناز انصاری / هژیر پلاسچی

آوازخوانِ رقصِ برده‌گان (گزیده ای از سخنرانی ها و مقالات میر جعفر پیشه وری) - الناز انصاری / هژیر پلاسچی

توضیح تارنمای منجنیق در باره این کتاب:
درخواست مجوز انتشار برای این کتاب سه بار در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی رد شده است. دو بار در ارشاد خاتمی و یک بار در ارشاد احمدی‌نژاد. موضوع آن اما هنوز تازه است و پرداختن به آن اهمیت دارد. پس عجیب نیست که هفتاد سال بعد از ۲۱ آذر ۱۳۲۴ رادیو آزادیِ اروپای آزاد که حالا بخش فارسی آن «رادیو فردا» شده است، به این فکر افتاده باشد که مدیران و کارمندانش را اجیر کند تا اسناد «تازه»یی را ترجمه کنند و حرف‌های «جدید»ی بزنند. مشی رادیو آزادیِ اروپای آزاد هنوز همان است که بود، همان رادیوی دوران جنگ سرد با این تفاوت که حالا در زمین بایرِ این روزهای جهان، پهلوان میدان است. حرف رادیو آزادیِ اروپای آزاد اما حرف جدیدی نیست و وقتی خبرنگار مستخدم آن می‌نویسد: فلان سند بعد از هفتاد «تکلیف را معلوم کرد»، شوخی کرده است. تکلیف این حرف‌هایی که رادیو فردا می‌گوید خیلی وقت پیش معلوم شده بود، از همان هفتاد سال پیش، بر تلی از جنازه‌های مثله‌شده و بر دار و کتاب‌های سوخته تکلیف این حرف‌ها معلوم شده بود. منجنیق اما در کتاب «آوازخوانِ رقصِ برده‌گان» نشان می‌دهد که چرا هنوز تکلیف هیچ چیزی معلوم نیست، که چرا در جنبش مردم آذربایجان مازادی وجود دارد که هنوز هم رادیوها و نشریات حامی «جهان آزاد» را وامی‌دارد در مورد آن بنویسند، و دروغ و یاوه بنویسند. این کتاب گزیده‌یی است از سخنرانی‌ها و مقالات میرجعفر پیشه‌وری، صدر فرقه‌ی دموکرات آذربایجان، در فاصله‌ی تاسیس فرقه تا سقوط خونین دولت ملی آذربایجان، به همراه مقدمه‌یی مفصل که تلاشی است برای نوشتن تاریخ مردمی جنبش آذربایجان. منجنیق این کتاب را به صفرخان قهرمانیان تقدیم کرده است که ۳۲ سال را در زندان گذراند و نیز به روح‌الله صفدری، فدایی ساده‌ی فرقه‌ی دموکرات که مصاحبه‌یی با او را در ضمیمه‌ی کتاب خواهید خواند و هنوز کاکل سپیدش را در رویای برابری و آزادی به نسیم می‌سپارد.

--
اين نامه به دنبال عضو يت شمادرگروه كتابهاي رايگان فارسي ارسال شده است.
وبلاگ ما:
http://persianbooks2.blogspot.com
آدرس ارسال نامه:
persianebooks@googlegroups.com
برای قطع اشتراك :
persianebooks+unsubscribe@googlegroups.com
 
مطالب وكتابهاي مروج خشونت وتجزیه طلبی و تروریسم ،ضد دولتي وضدديني و کتب قابل خرید دربازاررسمی ایران و کتب چاپ خارج(مشمول کپی رایت) براي اين گروه ارسال نخواهد شد.
لطفا موقع ارسال نامه به گروه حتما این موارد را درنظر بگیرید و لطفا موضوع نامه را نيزبه طور كامل ذكر كنيد
و از نوشتن به رسم الخط فینگلیش پرهیز کنید.
http://groups.google.com/group/persianebooks?hl=en
 
برای کمک به ارتقاء فرهنگ کتابخوانی، نامه های گروه را براي دوستان كتابخوان خود بفرستیدواز آنها بخواهید که در گروه عضو شوند.
خبر خوان وبلاگ:
http://feeds.feedburner.com/ketabxaneh
آدرس گزیده مطالب جالب ديگر تارنماها:
http://persianbooks-harfha.blogspot.com
برای یافتن شرایط عمومی وپرسش و پاسخ ها از این آدرس استفاده کنید:
http://book-faqs.blogspot.com
---
‏این پیام را به خاطر این دریافت کردید که برای مبحثی در گروه «کتاب های رایگان پارسی» در ‏گروه Google ثبت‌نام شده‌اید.
جهت لغو اشتراک از این گروه و قطع دریافت ایمیل از آن، ایمیلی به persianebooks+unsubscribe@googlegroups.com ارسال کنید.
برای پست به این گروه، ایمیلی به persianebooks@googlegroups.com ارسال کنید.
از این گروه در https://groups.google.com/group/persianebooks بازدید کنید.
برای گزینه‌های بیشتر از https://groups.google.com/d/optout بازدید کنید.

هیچ نظری موجود نیست:

بايگانی وبلاگ