به گروه اینترنتی جذاب و پر از اطلاعات و کتابهای جالب کتابهای رایگان فارسی خوش آمدید. از آرشیو ما در پایین صفحه نیز دیدن کنید

۱۳۹۲ خرداد ۴, شنبه

{خبرنامه کتابهای رایگان پارسی} گاتاها - به کوشش دکتر آبتین ساسانفر
دانلود رایگان متن کامل کتاب الکترونیک
گاتاها - به کوشش دکتر آبتین ساسانفر
"دکتر آبتین ساسانفر برگردان هفده هات گات ها را همراه با متن اوستایی و گزارش‌ دستوریِ همه-ی واژگان اوستایی فراهم آورده اند که برآیند سه دهه کار پژوهشی ایشان است. دکتر آبتین ساسانفر که استاد پیشین دانشگاه ملی بوده است با نگرش به متن درست شده-یِ گُلدنر همراه با خامه ای (قلمی) شیوا و نثری روان، بازنویسی سروده های اشو زرتشت را با متن دین دبیره و آوانویسی پارسی انجام داده اند، و برداشتِ خود را از هر سروده نیز آورده اند تا به زیبایی و ماندگاری این شاهکار ادبی افزوده باشند.
درک درست این پژوهشگر از سروده های اشو زرتشت و آشنایی با فرهنگ و فلسفه‌ی وی سبب شده تا برگردانِ تازه-ی گات های اشو زرتشت از ارزش و اهمیت ویژه‌ای برخوردار شود.
دربخشی از پیشگفتار این کتاب نویسنده چنین نگاشته است:« اصول فلسفی و آیین گاتها اگر بدون پیش داوری و بدخواهی بررسی شود، هیچ انسان دادگر و خردمندی نمی تواند با آن ناسازگاری کُند چون چیزی جز راهنمایی به سوی آشتی، سازندگی و خوشبختی در آن دیده نمی‌شود.»
چاپ نخست این کتاب با ۱۲۷۰ رویه در تیراژ ۲۰۰۰ نسخه، به همت نشر «بهجت» درپاییز سال ۱۳۹۰ خورشیدی که سرآغاز نوروز سال ۳۷۵۰ یکتاپرستی ایرانیان است، درتهران منتشر شده است. ویرایش و بازخوانی این کتاب ارزشمند را نیز موبد کوروش نیکنام انجام داده است که بیگمان به ارزش وجایگاه برگردان شده این کتاب افزوده است.
در آغاز این کتاب، گزارشی خواندنی از پیشینه پژوهش های اوستایی از سوی پژوهشگران اروپایی به چاپ رسیده است که گویای بسیاری از رویدادهای شنیدنی، نانوشته و ناخوانده است."

--
اين نامه به دنبال عضو يت شمادرگروه كتابهاي رايگان فارسي ارسال شده است.
وبلاگ ما:
http://persianbooks2.blogspot.com
آدرس ارسال نامه:
persianebooks@googlegroups.com
برای قطع اشتراك :
persianebooks+unsubscribe@googlegroups.com
 
مطالب وكتابهاي مروج خشونت وتجزیه طلبی و تروریسم ،ضد دولتي وضدديني و کتب قابل خرید دربازاررسمی ایران و کتب چاپ خارج(مشمول کپی رایت) براي اين گروه ارسال نخواهد شد.
لطفا موقع ارسال نامه به گروه حتما این موارد را درنظر بگیرید و لطفا موضوع نامه را نيزبه طور كامل ذكر كنيد
و از نوشتن به رسم الخط فینگلیش پرهیز کنید.
http://groups.google.com/group/persianebooks?hl=en
 
برای کمک به ارتقاء فرهنگ کتابخوانی، نامه های گروه را براي دوستان كتابخوان خود بفرستیدواز آنها بخواهید که در گروه عضو شوند.
خبر خوان وبلاگ:
http://feeds.feedburner.com/ketabxaneh
آدرس گزیده مطالب جالب ديگر تارنماها:
http://persianbooks-harfha.blogspot.com
برای یافتن شرایط عمومی وپرسش و پاسخ ها از این آدرس استفاده کنید:
http://book-faqs.blogspot.com
---
شما به این دلیل این پیام را دریافت کرده‌اید که در گروه Google Groups "کتاب های رایگان پارسی" مشترک شده‌اید.
برای لغو اشتراک در این گروه و قطع دریافت ایمیل از آن، ایمیلی به persianebooks و unsubscribe@googlegroups.com ارسال کنید.
جهت پست کردن مطلب به این گروه، ایمیلی به persianebooks@googlegroups.com ارسال کنید.
از این گروه در http://groups.google.com/group/persianebooks?hl=fa دیدن کنید.
برای گزینه‌های بیشتر، از https://groups.google.com/groups/opt_out دیدن کنید.
 
 

هیچ نظری موجود نیست:

بايگانی وبلاگ